Zamieniamy obrazek na wektory.

22 lutego, 2012 w kategoriach: Grafika 2D, Adobe Illustrator, Teoria i podstawy

16,730 0
Dane:
  • Czas pracy: 5min
  • Poziom: Podstawowy
Opis:

Krótki opis ja za pomocą pewnej opcji w illustratorze przerobić zwykły obrazek na postać wektorową.

Pokaż/Ukryj wszystko

Aktywny obraz to funkcja Illustratora, która sama obrysowuje zwykły obrazek i robi z niego wektor. Oczywiście nie jest to zbyt dokładne, ale dla ludzi którzy nie znają się zbytnio, a chcą po prostu coś na szybko zrobić, jest to dobre rozwiązanie. Możemy wybrac kilka sposobów obrysowania.

Alt lyrvkvl

W następnym kroku pokaże jak sie przygotować i jak zrobić obrys.


Wydawnictwo Strefa Kursów

Więc włączamy nasz obrazek, ja znalazłem jakiś krajobraz w google. Teraz musimy na niego kliknąć w celu zaznaczenia. Gdy już obrazek jest zaznaczony wybieramy albo u góry od razu „Aktywny obrys” i wtedy standardowo obrysuje nam na czarno-biało. Możemy temu zaradzić i rozwinąc sobię listę tak jak na pierwszym screenie (obok ikonki aktywnego obrysu mamy małą strzałeczkę, klikamy w nią i rozwija nam sie menu).

Alt nodkdwr

Jak widzimy teraz mamy więcej opcji, ja klikne, np na „Wysoka dokładność zdjęc” gdyż chce aby obrys był jak najbardziej zbliżony do oryginału, wyszło mi coś takiego:

Alt sradewk

Jak widzimy jest lepiej niż za pierwszym razem, ale i tak wyszło nam bardziej coś na styl malowidła, niż obrazka. Spróbujmy więc właczyć „Opcje obrysowania” znajdującą się na samym dole listy.

Alt tmeihyl

Ustawiamy wg swojego uznania i troche z tym eksperymentujemy, jednak efekt końcowy nie będzie idealny i taki sam jak oryginał, musimy o tym pamiętać!

To jest najlepsze co mi wyszło:

Alt gorupiu

Moje ustawienia:

Alt qljktdc

Liczę na to, że komuś się to przyda, pozdrawiam!

Pokaż/Ukryj wszystko

Tutorial się podobał? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz