Zamiana tekstu na krzywe.

22 lutego, 2012 w kategoriach: Grafika 2D, Adobe Illustrator, Teoria i podstawy

11,649 0
Dane:
  • Czas pracy: 5min
  • Poziom: Podstawowy
Opis:

Chciałbym przedstawić, krótki tutorial, jak zamienić tekst w Illustratorze na krzywe, czyli na postać wektorową.

Pokaż/Ukryj wszystko

Chciałbym przedstawić krótki tutorial, opisujący zamianę tekstu na krzywe w Illustratorze, co daje nam możliwość dowolnej edycji tekstu, zresztą proszę zobaczyć jak to wygląda niżej.
Pierwsze co to zróbmy sobie jakiś tekst np „tutorials24.pl”. Teraz zaznaczamy ten tekst „Narzędziem do zaznaczania” (jeżeli nie było zaznaczone) skrót V. Gdy to mamy wybieramy z menu „Tekst” opcję „Zamień na krzywe”.

Alt thokxhu

Gdy to mamy zobaczmy co się stało, nasz tekst jest obrysowany, każda jego literka, oraz ma punkty, tak jakbyśmy zrobili go piórkiem.

Alt yefcejp

Teraz gdy już mamy tak przygotowany tekst możemy go edytować jak tylko chcemy, pokaże to w następnym kroku.


Wydawnictwo Strefa Kursów

Edytowanie tekstu teraz nie stanowi dla nas żadnego problemu. Wybieramy „Narzędzie zaznaczania bezpośredniego” (A) i teraz możemy kliknąć sobie np na jeden pkt w któreś literce i go przeciągnąć, np.

Alt gqtcmjo

Pamiętajmy, że zaznaczony tym narzędziem pkt/węzeł będzie podświetlony, wtedy wiemy że jest aktywny. Jeżeli chcemy zaznaczyć np. dolną „nóżke” literki po prostu tym samym narzędziem to robimy w ten sposób:

Alt algbvyn

Czyli po prostu zaznaczamy 2 pkty i przeciągamy w dowolną stronę.Gdy, np chcemy zaznaczyć pkt które są gdzieś w środku i nie możemy zaznaczyć ich normalnie przeciąganiem wciśnietego lewego przycisku myszy, wciskamy SHIFT i klikamy w odpowiednie punkty.
Jeżeli chcemy zaznaczyć tym narzędziem całą literke i ją gdzieś przestawić musimy kliknąć na środek tej literki, a wtedy zaznaczą nam się wszystkie punkty.
To już koniec tego tutorialu, nie ma o czym więcej pisać, mam nadzieję, że komuś się przyda i czegoś nauczy:) Powodzenia!

Pokaż/Ukryj wszystko

Tutorial się podobał? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz