Tradycyjny plakat na kampanię

7 grudnia, 2012 w kategoriach: Grafika 2D, Adobe Photoshop, Większe prace

8,966 0
Dane:
  • Czas pracy: 15min
  • Poziom: Podstawowy
Opis:

Widziałem, że wiele osób szuka tutoriala aby zrobic plakat w tym stylu stąd też znalazłem taki poradnik. Zrobimy na przykładzie zdjęcia prezydenta USA, tak jakbyśmy tworzyli dla niego plakat wyborczy w tradycyjnym stylu. Użyjemy do tego Photoshopa i Illustratora. Dziękujemy stronie http://tutzor.com/ za udostepnienie tutoriala.

Pokaż/Ukryj wszystko

W naszej pracy jak wcześniej wspomniałem użyjemy wizerunku prezydenta baraka obamy. Na szczęście jego podobizna jest o tyle prosta, że bez problemu można wyciąć z niego tło i wrzucić sam wizerunek prezydenta bez tła na nową warstwę. Tego juz nie będe opisywał.

Alt 2

Gdy mamy wycięte zdjęcie, najlepiej na początku je skopiować, w razie czego, gdyby nam coś nie wyszło nie będziemy musieli już prznajmniej wycinać od nowa. Teraz potrzebujemy zposteryzować nasze zdjęcie. W tym celu wchodzimy w Obraz/Dopasowania/Posteryzuj (Image -> Adjustments -> Posterize). Poziomy (Levels) ustawmy sobie na 5% powinno starczyć.

Alt 3

Teraz skopiujmy sobie tą zposteryzowaną warstwę. Przyda nam się potem jako źródło. Następnie, gdy mamy zaznaczoną tą skopiowaną warstwę użyjmy opcji "Próg". W tym celu wejdźmy w Obraz/Dopasowanie/Próg (Image -> Adjustments -> Threshold) i przesuńmy suwak tak aby uzyskać dość ciemny wynik pracy, prawie zakrywający twarz, ale tak aby nie zaciemniło jej strategicznych punktów.

Alt 4

Ok, gdy już mamy nasz pierwszy "Próg" zapiszmy go. W tutorialu została użyta nazwa "threshold-0.psd" więc też dalej będę się nią posługiwał, jednak zapiszciee z nazwą jaką chcecie abyście tylko wiedzieli, potem który to plik, będzie nam to potrzebne bo ten plik będzie naszą najciemniejszą kopią tego obrazka (Najbardziej "zprogowaną").

Alt 5

Skopiujmy jeszcze raz naszą warstwę po pozteryzacji i użyjmy opcji Próg tak jak wyzej tylko tym razem aby zostało wiecej szczegółów na twarzy. Zapiszmy ją tak jak wyżej tylko użyjmy zamiast 0 np 1.

Alt 6

Powtórzmy cały zabieg jeszcze 2 razy i za każdym razem zmieńmy ustawienia "Próg" na nieco jaśneijsze i zapiszmy je po koleji.

Alt 7
Alt 8

Ok i na tym kończymy przygodę w photoshopie;)


Wydawnictwo Strefa Kursów

Mamy już potrzebne główne elementy aby stworzyć obrys w illustratorze. Jednak najpierw musimy stworzyć pattern. Otwórzmy w tym celu program Illustrator i nowy dokument 4px na 4px. Narzędziem Prostokąt (M, Rectangle tool) zaznaczamy pół naszego obszaru roboczego kolorem niebieskim, tak jak niżej ma to wyglądać.

Alt 9

Drugą część naszego obszaru roboczego wypełnij beżowym. Gdy już to zrobiliśmy zaznaczmy oba nasze psotokąty czyli cały nasz obszar roboczy i przeciąnijmy ten obszar nad okienko "Próbki" (Swatches) i upuśćmy, w ten sposób zdefiniujemy sobie nasz pattern.

Alt 10

Dodatkowo możemy sobie dodać do Próbek kilka kolorów, które potem przydadzą nam sie podczas kolorowania. Możecie je zgrupować w folderze czy jak tam chcecie. Najlepiej te kolory zapisać tak jak i pattern wyżej, który robiliśmy bo potem je tylko wczytamy.

1 Jasny niebieski: F4919F
2 Niebieski: 01253D
3 Beżowy: FBDE8E
4 Czerwony: E7000A

Alt 11

Ok, teraz weźmiemy się za pracę główną.

Zamknijmy ten mały dokument z patternem i wróćmy do większego formatu. Zróbmy więc nowy dokument o wymiarach 750×1000

Alt 12

Teraz przejdźmy do Plik/Umieść (File/Place) i poszukajmy pierwszej naszej najciemniejszej warstwy po użyciu opcji "Próg" w moim przypadku będzie to "threshold-0"

Alt 13

Ok, teraz zajmijmy się tym elementem, jednak przed tym załadujmy sobie nasze próbki, które stworzyliśmy wyżej. Wystarczy w okienku próbek kliknąć na Biblioteke próbek, rozwinie się menu i tak wybrać "Zdefiniowane przez użytkownika" i wybrać nasze próbki w moim przypadku tutpattern.

Alt 14

Stwórzmy teraz nową warstwę, na tej warstwie będziemy zajmować się obrysem naszego pliku, (tego najciemniejszego, który zapisaliśmy). Teraz używając Piróka (Pen tool) obrysujmy wszystkie te najciemniejsze obszary. Chwile to zajmie. A i jeszcze uwaga, żebyśmy jako kolor mieli włączony nasz przygotowany wcześniej pattern.

Alt 15

Wyjdzie mniej wiecej coś takiego:

Alt 16

Gdy uważasz, że Twój efekt końcowy jest zbyt kwadratowy, zawsze możesz skonwertować punkty kontrolne na gładkie przejścia. W tym celu narzędziem do zaznaczania bezpośredniego zaznać punkt kontrolny, który Ci się nie podoba i przekształć go w łagodny.

Alt 17

Teraz załaduj kolejny plik, który wcześniej zapisaliśmy w PS (ale ten troche jaśniejszy) i zrób to samo co wyżej czyli zaznacz miejsca zaciemnione i tym razem wypełnij je jasnym niebieskim. Jeżeli to potrzebne wygładź punkty kontrolne jak pisałem wyżej.

Alt 18

Teraz pozostałe dwa plik załaduje i zrób to samo co wyżej używając najpierw czerwonego, potem niebieskiego. Jak trzeba wygładź, powinno wyjsć coś takiego.

Alt 19

Teraz tylko jako tła użyj tego beżowego i gotowe.

Pokaż/Ukryj wszystko

Tutorial się podobał? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz