Stworzenie dziury w PS

7 grudnia, 2012 w kategoriach: Grafika 2D, Adobe Photoshop, Mniejsze prace

6,653 0
Dane:
  • Czas pracy: 15min
  • Poziom: Podstawowy
Opis:

Dzisiaj chciałbym przedstawić fajny tutorial i dość prosty na zrobienie ciekawie wyglądającej dziury w jakimś tle, materiale czy co tam chcecie. Autorem tutoriala jest http://simonohm.deviantart.com/

Pokaż/Ukryj wszystko

Jeżeli komuś potrzebne tło to może je pobrać stąd: http://simonohm.deviantart.com/#/d3fido5

Na początek narysuj linię jak na części 1 rysunku. Oczywiście możesz zrobić iiny kształt. Ja użyłem twardego pędzla o wielkości 3px, kolor czarny.

Gdy już mamy kształt naszej dziury musimy zacząć ją nieco smużyć. Uzyjemy do tego miękkiego pędzla o wielkości 40px. Wyszło mi tak jak na rysunku 2.

Alt 1

Ok jedziemy dalej. Stwórz nową warstwę i przestaw kolor główny na biały, użyj twardego pędzla o wymiarze 1px. Postaraj sie teraz przejechać po krawędzi tak jak na rysunku nr 3. Po tym zabiegu ustaw tryb mieszania warstw na "Nakładke" (Overlay). Powinno dać taki efekt jak na rysunku nr 4.

Alt 2


Wydawnictwo Strefa Kursów

W tym kroku najpier zajmiemy się cieniami, Utwórz nową warstwę, ustaw twardy pędzel o wielkości 1-4px, kolor czarny. Teraz namaluj kilka kresek tam gdzie chcesz później uzyskać cień. Zobacz jak zrobiłem to na rysunku 5.

Dalej zajmiemy się ich rozmyciem. Możemy do tego użyć narzędzie "Smużenie" (Smudge Tool) albo filtr Rozmycie Gausowskie (Gaussian Blur) —>Filt/Rozmycie/Rozmycie gaussowskie.

Alt 3

No i teraz zostało nam dodanie jakiś świateł/przejaśnień. Robimy nową warstwę i pędzel taki jak wyżej twardy, 1-4px z tą różnicą, że kolor biały. Ja zrobiłem to tak jak na rysunku numer 7. Po prostu dodałem kilka białych lini.

Teraz ustawiamy warstwę na Overlay (Nakładka) i tak jak wyzej do rozmycia używamy Smużenia bądź rozmycia Gaussa.

Alt 4

Nadszedł czas na ustawienie ostatecznego kształtu by wyglądało to jak najbardziej realistycznie.

By wyglądało to ciekawie dodamy jeszcze kilka dodatkowych dziurek i krzywizn, bedzie to nadawało fajnego efektu poszarpania krawędzi. Możemy je wyciąć np lassem. Najlepiej jak będziemy te nowe dziurki grupować w folderach.

Alt 5

Niektóre części można robić kilka razy dla uzyskania lepszego efeku, albo takiego który po prostu nam odpowiada. Np teraz tą część zrobiłem tak że narzędziem Rectangle tool (Zaznaczenie prostokątne – M) zaznaczyłem mój cały kształt skopiowałem na nową warstwę i dopasowałem. Narzędziem Transformacja CTR+T można to zrobić. Można też brać jedną część tego kształtu i poprzekręcać itd, i stylizować tym samym narzędziem klikając na obiekt prawym przyciskiem możemy sobie wybrać bardziej zaawansowane formy transformacji np perpektywa.

Alt 6

Pokaż/Ukryj wszystko

Tutorial się podobał? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz