Retro strona A4

15 sierpnia, 2012 w kategoriach: Grafika 2D, Adobe Photoshop, Mniejsze prace

3,740 2
Dane:
  • Czas pracy: 15min
  • Poziom: Podstawowy
Opis:

Ciekawy tutorial jak zrobić retro stronę w Photoshopie na podstawie tutoriala ze strony http://tutsfriend.com/

Pokaż/Ukryj wszystko

Na początek otwórzmy photoshopa i zróbmy nowy dokument format A4 rozdzielczość 300dpi. Na tło dokumentu zróbmy taki kolor #ece0cf.


Wydawnictwo Strefa Kursów

Teraz wybierzmy narzędzie Kształt Własny (Custom shape tools U) i na górze z listy kształtów wybieramy tą małą strzałeczkę, rozwinie nam się lista kształtów, w tym okienku znowu kliknijmy tą małą strzałeczke i wybierzmy Strzałki (Arrows)

Alt 02

Alt 03

Teraz musimy zmienić sposób narysowania tej strzałki, w tym celu klikamy taką ikonke po lewej jak poniżej bądź w nowszych wersjach PS z lewej strony mam listę rozwijalną i zamiast Kształt wybierzmy Ścieżki. Następnie zaznaczamy strzałkę potrzebną i namalujmy ją na naszej kartce. Teraz CTRL+T i ją przekręćmy o 90 stopni by „patrzyła” w górę bądź rotacją z menu 90 stopni.

Alt 04 Przejdźmy do następnego kroku:)

Teraz wybierzmy narzędzie Zaznaczanie bezpośrednie (Direct selection A) i zaznaczmy 2 punkty na spodzie strzałki. Możemy teraz je przeciągnąć w dół tworząc długi ogon strzałki. Teraz zróbmy kilka kopii tej strzałki

Alt 08

Aby pokolorować te strzałki musimy kliknąć na nią tym samym narzędziem w środek PPM i Wypełnij ścieżkę. Kolory są poniżej

Alt 09

W tym momencie wybieramy sobie narzędzie prostokąt też z ustawieniem ścieżek jak w poprzednim kroku kształt własny i robimy 5 prostokątów u dołu strzałek (bo mamy 5 strzałek) kolory mają być te same, ale odcienie jaśniejsze jak niżej (nie będę tłumaczył jak nadać ścieżkom kolor, gdyż już to wyżej napisałem).

Alt 10

Następnie zaznaczamy wszystkie 5 prostokątów które stworzyliśmy wybieramy CTRL+T i PPM klikamy na prostokąty wybierająć perspektywa i robimy kształt jak poniżej.

Alt 11

Alt 12

Dalej zaznaczmy wszystkie lementy i ustawmy w taki sposób

Alt 13

Dodaliśmy do tego jeszcze troche tekstu i gwiazdek w tych samych kolorach co strzałki. Dobrym efektem byłoby jeszcze dodać teksture jakiegoś pogiętego papieru czy coś takiego. Podziękowania dla strony http://tutsfriend.com/ z której pochodzi ten tutorial. Oto efekt końcowy:

Alt 15

Pokaż/Ukryj wszystko

Tutorial się podobał? Podziel się z innymi:

Dyskusja (2 wypowiedzi)

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz