Realistyczna rana

2 grudnia, 2012 w kategoriach: Pozostałe

12,083 0
Dane:
  • Czas pracy: 20min
  • Poziom: Podstawowy
Opis:

Dzisiaj chciałabym przedstawić jak zrobić realistyczną ranę. Nie jest to zbyt trudne zadanie, a efekt jest naprawdę ciekawy. ---> Autorką tutoriala jest sweetgreychaos link do jej profilu na serwisie dA http://sweetgreychaos.deviantart.com/

Pokaż/Ukryj wszystko

Do tej rany użyłam wosku firmy Ben Nye (po lewej), można go na pewno dostać gdzieś online za dość niską cenę (sprawdź => zakupy z Chin). Ten wosk prawej jest to zwykły wosk, który można dostać w prawie każdym Haloweenowym zestawie (nie wiem jak to wygląda u nas w Polsce). W każdym bądź razie nie rozpaczaj, że musisz coś kupić te woski są stosunkowo tanie;)

Alt 1

Weź tyle ile potrzebujesz (zależnie od wielkości rany jaką chcesz zrobić) i zroluj wosk w takiego ala robaka. Musisz go następnie trochę spłaszczyć aby nie było za mocno zaokrąglone.

Alt 2

Dodam teraz trochę płynu do demakijażu do mojego wosku, tak lepiej przyklei mi się do skóry, możecie też to zrobić będzie trochę łatwiej. Teraz zaczynamy ustawiać nasz wosk na ręku. Po ustawieniu tam gdzie chcemy palcem „wcieramy” delikatnie wosk w skórę zaczynając od jednej strony (nie całość od razu tylko od krawędzi stron). Teraz przy drugiej stronie zaczynamy robić to samo. Ma to na celu złagodzenie krawędzi aby wyglądało bardziej realistycznie.

Alt 3

Ok tutaj mamy już zrobione dookoła. Zauważ, że moja „rana” zrywa się bliżej końca, ponieważ rolka wosku nie była tam zbyt gruba. Właściwie to nie miałam zamiaru tego zrobić, ale wyszło całkiem ciekawie. Teraz popracujmy nad designem naszej rany. Widać u mnie, że wosk nie łączy się kolorystycznie z moją cerą, to dlatego, że jestem bladziutka;)

Alt 4


Wydawnictwo Strefa Kursów

Teraz trzeba wziąć coś ostrego, nie wiem kartę kredytową, nóż czy coś takiego, aby wyciąć ranę w wosku. Zrobiłam to na całej długości wosku, bo wtedy jest łatwiej to pomalować . Trochę można to poprawić jeszcze by nie było to wcięcie za równe, czyli trochę gdzieniegdzie głębsze, trochę płytsze, poszarpane itd.

Alt 5

Teraz musimy się pogodzić z tym, że moja ręka jest blada;) Nakładając makijaż na wosk nie używam pędzli, ponieważ wtedy na wosku zostają nienaturalne prążki. Dlatego biorę na palec troszeczkę koloru bazowego w naszym przypadku taki blado-siny czerwony będzie ok (możesz użyć szminki) i po mału rozsmarowywać na wosku po zewnętrznych jego ściankach i na skórze.

Alt 6

Teraz, gdy już mamy podkład na niższych partiach wosku (ścianki + skóra) możemy zająć się dalszą częścią by kolor zbliżyć do mojego koloru skóry. Możesz użyć do tego swojego zwykłego podkładu, jeżeli go masz i jak nie jest zbyt rzadki. Widać od razu różnice, wcześniej nasza rana mówiła „Cześć jestem plamą wosku” a teraz nabiera już pożądanego przez nas wyglądu. Teraz na tej ranie pojawić się nam powinny różne sińce, ponieważ jest świeża. [!

Alt 7

Teraz dość prosty zabieg. Bierzemy cienki pędzelek i malujemy czarną linię przez środek naszego rozcięcia (te które zrobiliśmy nożem czy kartą kredytową). To da nam ciekawą głębię rany oraz służy jako dobry podkład pod krew i strupy. Szczególnie to może być pomocne, gdy używasz tylko rzadkiej, taniej sztucznej krwi bądź stworzonej w domu.

Alt 8

Jestem zwolennikiem sztucznych strupów jako zamienników bądź dodatków do sztucznej krwi. Jeżeli kupujesz specjalny wosk do tego zabiegu online czy w sklepach z rzeczami do haloween zapewne będą mieć i sztuczną krew czy strupy. Ja jednak byłabym za tym abyście zakupili to w jakimś zestawie haloween, ponieważ ta krew z zestawu zasycha w takie małe strupki co sprawia wrażenie bardziej realnej rany i tworzy większą głębie niż taka zwykła rzadka krew.

Alt 9

Widok z boku. Staraj się nie przycinać ścian wosku zbyt wysoko, ponieważ wtedy nie będzie wyglądało to zbyt naturalnie.

Alt 10

Teraz widok „wzdłuż” rany. Widać część gdzie rana się zwęża i gdzie ułamek rany przy końcu stwarza wrażenie, że krew się „wylewa” z rany.

Alt 11

Na koniec dodałam kilka „żyłek” czyli cienkich kreseczek niebieskich by wyglądało jak sine żyłki, do tego kilka czerwonych i potem troszeczkę białych. Teraz palcem rozmaż je trochę zaczynając od początku (naciśnij, potrzyj odrobinę, naciśnij itd.) I gotowe;)

Alt 12

Podziękowania za tutorial należą się sweetgreychaos i link do źródła znajdziemy tutaj http://sweetgreychaos.deviantart.com/gallery/?q=tutorial#/dsdr87

Pokaż/Ukryj wszystko

Tutorial się podobał? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz