Przecięcia na twarzy

8 grudnia, 2012 w kategoriach: Pozostałe

7,802 0
Dane:
  • Czas pracy: 30min
  • Poziom: Podstawowy
Opis:

Ostatnia rana dłoni stała się bardzo popularna, więc może i to was zainteresuje. Bardzo realistyczna rana na twarzy troche przypomina mi walke z Fredim Krugerem:) Autorką tutoriala jest http://crazyprincess21.deviantart.com/

Pokaż/Ukryj wszystko

Więc tak, rzeczy, które będziemy potrzebować nie są wcale jakieś nieosiągalne. Myślę, że każdy większosć ma w domu.
No więc to co musimy mieć:
– płynny przezroczysty latex
– chusteczka higieniczna/bibułka
– kredka do ust
– cień/róż do oczu
– krew w żelu
– mała gąbka
– pędzelki

Alt 1

Skąd się na tym zdjęciu wziął nóż?!;) Ok zanim zaczniemy to jeszcze jedna sugestia, aby zwilżyć delikatnie miejsce, gdzie będziemy robić ranę, będzie się wszystko lepiej trzymać.


Wydawnictwo Strefa Kursów

Po namoczeniu miejsca, gdzie powstanie rana czas na cienką warstwę latexu.

Alt 2

Schnie całkiiem szybko. Dodaj jeszcze kilka cienkich warstw. Przed dodaniem następnych warstw poczekaj az poprzednia wyschnie. Jak masz długie włosy, sugeruje aby je spiąć, ponieważ gdy będą dotykały latexu to zrobi się niezły bałagan.

Alt 3

Możesz dodać tak 3 warstwy, a nawet 4 jeżeli uważasz, że to konieczne.

Alt 4

Po tych kilku warstwach latexu możemy dodać nasze bibułki, Zrób to zanim latex wyschnie, wtedy będzie jeszcze troche lepki to lepiej będzie się nam trzymało, jak będziesz ustawiał na suchym latexie, to będzie problem z ustawieniem w odpowiednim miejscu tych bibułek.

Alt 5

Przeleć jeszcze troche latexem po bokach bibułki (tam gdzie stykają się ze skrórą) by lepiej je przykleić.

Alt 6

Więc tak, teraz gdy już mamy przyklejoną ranę, musimy ją troche podkolorować. najpierw zajmiemy się tym co "pod skrórą" czyli środkiem rany. Przemalujemy ją troche kredką do ust w środku, dość mocno jak widać na zdjęciu. Na zewnątrz starczy lekko musnąć, by był taki siny kolor, jednak niezbyt dużo. Gdy używasz do tego cienia do powiek zrób tak aby na brzegach latexu było też lekko muśnięte, w przeciwnym razie będzie widać te krawędzie, co nie sprawi dobrego wrażenia.

Alt 7

Zajmiemy się teraz kriwą:) Poniżej skóry, czyli w środku rany daj dość dużo naszego krwistego żelu. A o wiele cieniej na samą bibułke i wokół niej, tak jak ja to zrobiłam na zdjęciu.

Alt 8

Upewnij się, że zrobiłeś efekt "saczenia się" krwi, sprawi to efekt świeżej i bardziej realistycznej rany.

Alt 9

Wpadłam na pomysł dodatkowo, aby małą gąbką nałożyć trochę krwi wokół rany. Nie przesadzaj z tym , bo ma być jej niewiele, fajnie to będzie wyglądało jednak w małych ilościach.

Alt 10

Chciałbym podziękować za udostępnienie tutoriala autorce: CrazyPrincess21

Link do źródła tutoriala: http://fav.me/d3jq3n2

A oto efekt końcowy:

Alt final

Pokaż/Ukryj wszystko

Tutorial się podobał? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz