Makeup Zombie

6 grudnia, 2012 w kategoriach: Pozostałe

4,614 0
Dane:
  • Czas pracy: 30min
  • Poziom: Podstawowy
Opis:

Ostatnio tutorial na ranę cieszył się wielkim zainteresowaniem, więc postanowiłem poszukać dla was tutorialu na większy makijaż. Tym razem popularne w ostatnim czasie zombie;) Autorką jest Carliihde ze strony http://carliihde.deviantart.com/.

Pokaż/Ukryj wszystko

Więc tak, ja przygotowałam ten makijaż na bal przebierańców w lokalnym barze, ale oczywiście można go zrobić i wykorzystać do czegokolwiek chcecie;) Tylko pamiętajcie aby przed rozpoczęciem dobrze się najeść, napić i umyć zęby;) Ponieważ nie będziecie mogli tego zrobić potem.

Rzeczy jakie będą nam potrzebne:
-smar (nie wiem dokładnie czy dobrze zrozumiałem, ma to być na czarny podkład, wygląda jak smar, ale nie wiem do końca czy smarowanie się smarem jest bezpieczne? W każdym bądź razie "grease" jeżeli ktoś ma pomysł czy to coś innego to prosze mnie poprawić)
-płynny latex (przezroczysty i biały)
-papier toaletowy
-sztuczne zęby (ja użyłam żelowych paznokci i pomalowała akrylową farbą – dobrze wyglądają jak zęby;))
-spirit gum czyli klei do charakteryzacji
-kredka do oczu
-biały puder
-gąbka
-szczoteczka do zębów
-sztuczna krew
-soczewki (opcjonalnie, ale wygląda super)


Wydawnictwo Strefa Kursów

Nie wiedziałam do końca co zrobić z włosami. Zdecydowałam się ostatecznie na takie szalone afro. Na początek jednak spiełam troche włosy by mi nie przeszkadzały. Wcześniej wzięła prysznic i je umyłam, aby były mokre.

Alt 1

Ok, zaczynamy. Najpierw podkład. Zrobiłam go czarnym smarem. Przesmarowałam twarz wokół ust i czubek nosa jak widać na zdjęciu.

Alt 2

Teraz, gdy mamy już czarny podkład z naszego papieru toaletowego i lateksu spróbujmy zbudować sobie taką maskę. Nakładamy więc papier toaletowy z lateksem na twarz i nos do połowy (tylko jedną warstwę). Gdy to wszystko wyschnie należy przykleić zęby (klejem do charakteryzacji, klei nanieś na powierzchnie twarzy oraz na "zęby" teraz poczekaj aż klei będzie lepki , przyduś zęby i powinno już się przykleić). Teraz przesmaruj to wszystko latexem jako drugą warstwę, aby wszystko lepiej się trzymało.

Alt 3

Teraz troche zabiegów kosmetycznych. Przemaluj wokół zębów naszym smarem tak, aby wyglądało jakbyś miał tam krwawiące dziąsła i różne ścięgna (będzie fajny efekt;)). Zrób to najlepiej jakimś pedzelkiem. Nie bój się bawić z kolorami, możesz użyć różnych odcieni purpury oraz czarnego. Sprawi to ciekawy efekt i zęby będą wyglądały naprawdę fajnie.

Alt 4

Dodamy jeszcze jedną warstwę papieru toaletowego z przezroczystym latexem, by nadać skórze większego efektu łuszczenia. Jak to wyschnie przemaluj białym latexem. Pamiętaj, żeby zmienić kolor tego białego, bo tam jest Twoja skóra, a biały do tego nie pasuje, więc trzeba to zmienić. Ja użyłam taniej gąbki do zmiany koloru. (nie wiem jak ta gąbka ma działać ale tak autorka napisała, poza tym czemu użyła białego latexu jak nie ma być widać tego koloru? Może technicznie to jakoś inaczej wygląda – nie wiem.).

Alt 5

No i kilka dodatkowych rzeczy. Można zacząć malować resztę twarzy. "Zbladziłam" sobię troche twarz, ale nie za dużo bo i tak mam jasną cerę (użyłam gąbki może być z białym pudrem). Oczywiście dookoła oczu jest czarny makijaż . Kredką do oczu zrobiła peknięcia wokół oczu i ust.

Alt 6

Teraz nadszedł czas na krew. Wzięłam po prostu szczoteczke do zębów i pochlapałam sobie nią twarz. Prócz tego nałożyłam też ją w strategicznych punktach.

Alt 7

Teraz bardziej do dziewczyn;) Rozpuśćcie swoje włosy! Użyjcie dużo lakieru do włosów i katujcie je szczotką i grzebieniem, powinno dać śmieszny efekt:)

Alt 8

Nastał czas aby ubrać swój kostium i rozlać wszędzie krew!!!

Alt 9

Nie zapomnij o soczewkach! Te która ja mam założone są właściwie czarne, ale na żywo wyglądają jakby mi krew leciała z białek ocznych;) Zdjęcie poniżej robione po balu:)

Alt 10

No i dodatkowo masz zombie maseczke latexową, którą możesz użyć na następny bal:) Jednak bardzo powoli zdejmuj aby nie zepsuć!

Alt 11

Pokaż/Ukryj wszystko

Tutorial się podobał? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz